«СОТНІ РОБОЧИХ МІСЦЬ ТА «НОВЕ ДИХАННЯ» ДЛЯ ПРОМИСЛОВОЇ ЗОНИ ЖИТОМИРА» 11.08.2021

Італійська компанія «Ферпласт-Україна» вже розпочала споруджувати завод у Житомирі. Міський голова Сергій Сухомлин побував сьогодні на вулиці Промисловій,  де оглянув початковий етап будівництва.

«Це чудове місце, яке за всіма параметрами підходить для розвитку нашого бізнесу», – каже виконавчий директор українського філіалу Вальтер Дзордан.                Іноземна компанія інвестує у Житомир  10 млн євро. «Нове виробництво – значить сотні нових робочих місць та «нове дихання» для ділянки колишнього заводу «Хімволокно»,  –  стверджує Сергій Сухомлин.

“Ферпласт” працює у нашому місті понад 15 років. Спеціалізується на товарах для домашніх тварин, має асортимент понад 2000 найменувань продукції, яка реалізовується в 85 країнах. Ідея збудувати новий об’єкт, каже Вальтер Дзордан, виникла через необхідність збільшення обсягів виробництва.

«Ми вдячні Житомиру за можливість реалізувати важливий проєкт», –  звертається до міського голови інвестор. «Залишити Ферпласт у Житомирі та не дозволивши піти в інше місто чи за кордон  –  справа честі для нас», – відповідає Сергій Сухомлин.

Загальна площа будівлі – близько 9 тис. м. кв. Площа земельної ділянки під будівництво – 65 тис. 132 м кв. Вже незабаром сюди з Італії прийдуть нові технології обробки металу та пластику. Пізніше працюватимуть також зі склом: тут випускатимуться нескладні у виробництві акваріуми. Спорудження та  оснащення заводу коштуватиме інвестору 10 млн євро. Листопад  2021 року –  місяць, коли будівництво планують завершити.

Всі матеріали для виробництва продукції (метал, поролон, фанеру, деревину) «Ферпласт» закуповує в Україні.  Деревину – тільки у сертифікованих лісових господарствах: обов’язковим є сертифікат з відновлення лісів. «Ми в місяць використовуємо 800 м куб. сосни, бо маємо великий асортимент продукції з дерева. На проспекті Миру у Житомирі знаходиться цех з обробки деревини», – розповідають представники компанії. Кажуть, працювати з українськими підприємствами – важлива стратегія Ферпласту.

Понад 20 років землі колишнього заводу «Хімволокно» не розвивалися, бо знаходилися у державній власності, під управлінням Фонду держмайна. «Більше ніж 20 років  податок на землю місту не надходив, заборгованість величезна…, – говорить Сергій Сухомлин. – Депутати збиралися на позачергові сесії, підключали і голову обласної адміністрації через суперечки з Фондом держмайнаБуло багато приводів для анулювання акту постійного користування землею…»

У березні цього року сесія міської ради прийняла рішення щодо затвердження документації із землеустрою та надання права користування зазначеною земельною ділянкою  компанії. Та цьому передували і арешт земельної ділянки 37 га в рамках  порушеної кримінальної справи та судові справи щодо оскарження рішень міської ради…

Тепер ці землі використовуватимуть ефективно. До того ж до бюджету  громади надходитиме податок за оренду землі.

«Поруч – інші підприємства. Тут всі комунікації. Два роки тому ми збудували тролейбусну лінію для того, щоб сюди заходили інвестори, отримували ділянки і розвивали Житомир.Через рік-півтора вся земельна ділянка колишнього заводу «Хімволокно» буде заповнена новими виробництвами», –  запевняє Сергій Сухомлин.  

Незабаром у промисловій зоні споруджуватимуться ще два заводи – з виробництва будівельних матеріалів та патронний. Земельну ділянку під будівництво останнього сесія міськради вже виділила. 

Міський голова каже: нові робочі місця, високі технології та конкурентна заробітна плата  – це ті умови, за яких  люди не їхатимуть за кордон.

«Залишити житомирян тут, поруч зі своїми сім’ями, – найважливіший аргумент для мене. Бо це – майбутнє Житомира…», –  стверджує Сергій Сухомлин.

Поділитись
Подібні новини