Візит директора GIZ Ukraine Даніеля Буше до Житомира 05.02.2024

2 лютого 2024 року у Житомирській міській раді відбулася зустріч керівництва міста з директором Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) в Україні Даніелем Буше. Мета  — обмін інформацією про поточну ситуацію в місті з впровадження проєктів, що реалізуються за підтримки GIZ.

«Я дякую Житомиру за ефективне впровадження програми Інтегрованого розвитку, імплементації Директив ЄС про енергоефективність та програм підтримки малого та середнього бізнесуПерший напрям роботи в  межах євроінтеграції – це те, що було до лютого 2022 року. Адже з початком повномасштабної війни у містах з’явились нові виклики і нові потреби. І ми хотіли б і надалі залишитися надійним партнером для вас»,  — зазначив Даніель Буше.

Співпраця з GIZ розпочалася у 2014 році. За цей час громада реалізувала багато компонентів та заходів в усіх сферах життєдіяльності. За підтримки партнерів було розроблено стратегічні документи, основним з яких є Концепція інтегрованого розвитку, де визначено 6 пріоритетних напрямів, за якими місто має стати: безпечним, комфортним, інклюзивним, зеленим, активним та інноваційним.  Планування, що здійснюється за такою концепцією, сприяє сталому розвитку, суспільній рівновазі та соціальній різноманітності.

«На сьогодні я можу з упевненістю сказати, що програма GIZ  імплементується у всі сфери життя нашої громади.  І головне, що дав цей проєкт,  – це формування ефективної команди для втілення всіх програм та стратегій в реальне життя. Це надає можливості для створення стійкої інфраструктури, що дозволяє управляти міжнародними проєктами та будувати стійкі системи управління громадою  як в енергетичному секторі та в стратегічному плануванні, так і в секторі розвитку малого та середнього підприємництва»,  — говорить Світлана Ольшанська, перша заступниця міського голови.

Під час зустрічі обговорили також просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні — проєкту, що  сприяє здійсненню Україною енергетичного переходу до екологічно чистого та ефективного енергопостачання. Основна ціль міста у проєкті  — побудова ефективної системи управління енергетичної політики та досягнення енергетичної незалежності. Співпраця за цим компонентом продовжується,  і вже у 2024 році відбудеться реалізація проєктної пропозиції

За підтримки GIZ  реалізовуватиметься «Енергоефективна модернізація будівлі Житомирського дошкільного навчального закладу №15».

Ще одним із напрямів, що успішно впроваджується в Житомирській громаді –  підтримка місцевих підприємств в межах ініціативи EU4Business. В  межах цього проєкту було організовано бізнес-школу та школу експорту для місцевих підприємців. Також було створено місцевий бренд «ДоБре»  — платформу місцевих житомирських брендів малого і середнього бізнесу. Її основна мета – привернути увагу до роботи локальних виробників, збільшити продажі та популяризувати місцеві бренди.

«Підтримку GIZ місто відчуло і з початком повномасштабного вторгнення. За період повномасштабного вторгнення, Житомир прийняв понад 14 тисяч переселенців з окупованих територій. Тому було прийнято рішення в рамках Проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» відремонтувати одне із комунальних приміщень  для проживання внутрішньо переміщених осіб та обладнати її всім необхідним для життя. Зараз там проживають багатодітні сім’ї та діти, позбавлені батьківського піклування. У планах – побудувати ще один такий прихисток у цьому році та нові багатоквартирні будинки для переселенців», — повідомляє Світлана Ольшанська.

Представники GIZ  відвідали об’єкти, які стали продуктом співпраці. Це і  прихисток для ВПО, місцевий бізнес, який став учасником школи експорту та учасником проєкту “ДоБре” та вищезгаданий ЖДНЗ №15. Надалі планується втілення ще багатьох спільних проєктів між GIZ та Житомирською громадою з питань сталого міського розвитку, енергоефективності, мобільності та просторового планування.

«Наше завдання як влади на сьогодні – забезпечити збалансований розвиток міста, попри війну, для того щоб житомиряни хотіли залишитися жити тут, а переміщені особи відчували себе у нашому місті, як вдома»,  — резюмує Світлана Ольшанська.

Поділитись
Подібні новини