В умовах жорсткого карантину українські підприємці не можуть вести свою діяльність. Уряд запровадив систему підтримки бізнесу, яка дозволить максимально зняти фінансове навантаження на підприємців.
Національний банк України рекомендував банкам ввести особливий пільговий період обслуговування кредитів в період дії карантину для населення та бізнесу.
Банки мають декілька варіантів реструктуризації кредитів:
Конкретний варіант обирається в індивідуальному порядку після звернення позичальника до банку. З 1 березня по 30 квітня банкам заборонено підвищувати відсоткову ставку за користування споживчим кредитом. Діятиме планова зміна плаваючої відсоткової ставки за договором. Ця заборона розповсюджується на всі кредити фізичних осіб. Також у цей період заборонено застосовувати штрафи, пені за прострочення виконання.
Детальніше на сайті НБУ https://bank.gov.ua/news/all/nbu-rekomenduye-bankam-restrukturizuvati-krediti-pozichalnikam-yaki-postrajdali-cherez-povyazani-iz-pandemiyeyu-obmejennya
Для підтримки бізнесу та зниження податкового навантаження на час дії карантину в законодавство внесено наступні зміни:
Детальніше про зміни на сайті ДПС https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki–novini-/413720.html
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року №329 надається допомога на дітей фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування, та належать до першої і другої групи платників єдиного податку.
Допомога призначається на період карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 23, ст. 896) — із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2020 р. № 255, та на один місяць після дати його відміни одному з батьків на кожну дитину до досягнення нею 10 річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 року, і виплачується щомісячно за повний місяць.
Детальніше про підтримку на сайті Міністерства соціальної політики https://www.msp.gov.ua/news/18548.html
Законом № 3275 введено поняття часткового безробіття на період дії карантину. Власникам малого і середнього бізнесу, які мають найманих працівників, надаватиметься допомога по частковому безробіттю. Щоб отримати допомогу, необхідно звернутись до Центру зайнятості, за місцем реєстрації підприємця як платника ЄСВ, та подати необхідні документи.
Детальніше про підтримку на сайті Мінекономіки https://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=7b41e360-edcd-4de9-a82c-f354b22600b1&title=DerzhavaDopomozheViplachuvatiZarplatuNaimanimPratsivnikamMalogoBiznesuPidChasKarantinu
Як роботодавцю отримати допомогу по частковому безробіттю на період карантину
Кабмінет Міністрів України постановою від 03.06.2020 р. №453 виклав у новій редакцїі Порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
6 червня 2020 року новий Порядок по частковому безробіттю набрав чинності.
Державна служба зайнятості презентує покрокову інструкцію та корисну інформацію для роботодавців, які мають право на допомогу по частковому безробіттю
Уряд виділив 4 млрд грн на програму підтримки аграріїв у 2020 році. 1,2 млрд грн на здешевлення кредитів. Пільгові кредити подешевшають до 5%. Очікується, що обсяг кредитних ресурсів складе 16,4 млрд грн.1 млрд грн на підтримку галузі тваринництва. Очікується відкриття більше 100 ферм та комплексів, на 1 700 додаткових робочих місць. Збільшиться виробництво підприємствами молока та м’яса на 0,5 %.
1 млрд грн – компенсації витрат на техніку та обладнання українського виробництва. Продаж техніки збільшиться на 15 %. Близько 2,3 млрд грн очікується податків і зборів від учасників програми та суміжних виробництв. З яких 550 млн грн – податки у фонд оплати праці.
400 млн грн на розвиток фермерства та кооперативів. Збільшиться кількість об’єктів для переробки с/г продукції. З’явиться робота для сільського населення, підвищиться їх рівень знань та вмінь у с/г діяльності.
400 млн грн на підтримку галузі садівництва, виноградарства та хмелярства. Гроші використають для посадки насаджень інтенсивного типу на 4 тис га. Збудують об’єкти для зберігання та переробки, що збільшить об’єм продукції з високою доданою вартістю. Зросте експорт, скоротиться імпорт. Утворяться нові робочі місця.
Мораторій на здійснення заходів державного нагляду (контролю)
Мораторій на податкові перевірки
Відтермінування застосування РРО
Відповідно до рішення Житомирської міської ради від 03.04.2020 року № 1820 звільнити орендарів на період з моменту установлення карантину і до його завершення в установленому законом порядку від сплати за оренду нерухомого майна Житомирської міської об’єднаної територіальної громади.
Детальніше про підтримку на сайті Житомирської міської ради http://zt-rada.gov.ua/files/upload/sitefiles/doc1586511703.pdf
Відповідно до рішення Житомирської міської ради від 03.04.2020 року № 1803 зментшити ставку по єдиному податку та встановити в розмірі 0% з 01.04.2020 по 30.04.2020 ждя платників єдиного податку 1-ї та 2-ї груп, робота яких заборонена, окрім суб’є’ктів господарювання, що визначені постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 295
Детальніше про підтримку на сайті Житомирської міської ради http://zt-rada.gov.ua/files/upload/sitefiles/doc1586853755.pdf