Сучасна набережна у Житомирі 18.11.2021

 У 2018 році Житомир став учасником пілотного проєкту Європейського Союзу щодо  розбудови спортивно-культурного простору на набережній річки Тетерів.

Загальна вартість реконструкції набережної складає близько 32 млн. грн., з яких 12 млн. грн. грантових коштів – секторальна бюджетна підтримка Європейського Союзу, 10 млн. грн. – кошти Державного Фонду Регіонального Розвитку, а решта – гроші Житомирської територіальної громади.

Концепцією проєкту передбачено будівництво амфітеатру, дитячого та спортивного майданчиків, зони для занять фітнесом, велодоріжок, човнової станції, громадських інклюзивних вбиралень, облаштування місць для паркування автомобілів і велосипедів.

Сьогодні дворічні будівельні роботи підходять до завершального етапу: укладено плитку, встановлено об’єкти, що обмежують заїзд автомобілів, архітектурні форми, завершено озеленення, змонтовано освітлення, виконуються роботи з відеонагляду.

До кінця 2021 року планується створення комісії з прийняття в експлуатацію об’єкту, до складу якої входитимуть депутати міської ради та представники комунальних підприємств, які надалі будуть обслуговувати набережну.

Розглядаються плани на майбутнє – об’єднати набережну й гідропарк через будівництво велодоріжки та тротуарів понад річкою (близько 7 кілометрів)…

 Довідково: 

 У 2016 році було підписано Угоду №1 між Урядом України та Європейською Комісією, що діє від імені Євросоюзу, до Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України (ENPI/2013/024-517) – від 27 листопада 2014 року. В рамках угоди передбачалась фінансова підтримка соціальної, економічної та територіальної згуртованості України і підвищення добробуту громадян по всій країні і цілей, які визначені в Державній стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року.

 У 2018 році розпочалась реалізація 70 регіональних проектів за кошти Європейського Союзу в рамках Програми підтримки секторальної політики України. Це перші 70 регіональних стартапів, які перемогли в конкурсному відборі за 5 напрямками: інноваційна економіка та інвестиції, сільський розвиток, розвиток людського потенціалу, розвиток туризму, загальноукраїнська солідарність. конкурсною комісією, сформованою за участі представників різних міністерств, народних депутатів та громадськості. Всього було допущено до розгляду 507 проектів майже зі всіх регіонів України.

 Серед 70 проектів-переможців найбільше по Львівській області – 12 проектів; Хмельницькій – 10; по 1 проєкту у Миколаївській, Донецькій, Рівненській, Вінницькій, Житомирській, Черкаській, Луганській областях, МОН – 9 проектів, по 1 проекту у Мінагрополітики і Мінрегіону. Загальна сума фінансування – понад 600 млн грн.

Поділитись
Подібні новини