У Житомирі відбувся перший випуск «Школи малого та середнього підприємництва», слухачами якої були ветерани АТО і переселенці 16.02.2019

У Житомирі за ініціативи департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради провели першу «Школу малого та середнього підприємництва», яка працює в системі K.Fund Василя Хмельницького. Реалізувати проект вдалось спільно із ГО «GoLocal» та за фінансової підтримки фонду «Відродження», – розповідає директор департаменту Микола Костриця. Разом із тим, додає: слухачами школи, в переважній більшості, були ветерани АТО та вимушені переселенці, яким не лише теоретично, а і практично роз’яснювали, що таке бізнес, як його зорганізувати, вести та зробити прибутковим.

 

«Вона була орієнтована у першу чергу на те, аби підприємці початківці, або ті, хто думає про власну справу, змогли отримати основні ази про бізнес-планування, про маркетингові стратегії, інші компоненти. Специфіка цього випуску школи те, що вона була орієнтована на учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб і вони склали більшу половину учасників школи», – розповідає директор департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради Микола Костриця.

«Школі малого та середнього підприємництва» вже три роки, вона налічує майже 700 випускників по всій Україні і є чимось більшим, аніж просто майданчик для отримання знань та навичок у веденні підприємницької діяльності, – розповідають співорганізатори школи.

«Люди відчули, що вони можуть прорахувати свій бізнес. Вони можуть на майбутнє вже сказати чи буде це працювати, чи ні та підтвердити це фактами. Тобто, ми їм дали інструменти і це найголовніше, вони зараз набагато впевненіше себе відчувають», – каже регіональний керівник «Школи малого та середнього підприємництва» Олександр Бакка.

«Школа МСП – це не лише навчання, знання, які ти отримуєш від тренерів, діючих бізнесменів, від фахівців. Це іще долучення до цієї спільноти, яка вже налічує 700 учасників і ми віримо, що ця спільнота – це і є одна з цінностей цього проекту. Куди ти можеш завжди звернутись за допомогою, задля вирішення свого питання, дізнатись щось нове, знайти партнерів для бізнесу і реалізувати проект», – додає директор ГО «GoLocal» Ігор Комендо.

З-поміж 20 випускників «Школи малого та середнього підприємництва» у Житомирі колишній АТОвець Володимир. Хлопець ділиться: школа надихнула його на створення власної справи. Більше того, каже: вже визначився у якій сфері діяльності буде реалізовуватись.

«Мені зараз 21 рік, у 18 років я пішов служити. Ніяких планів, чим займатися опісля служби я не мав, але зараз мене надихнули. Школа МСП допомогла отримати базові та глибші знання у сфері маркетингу для того, щоб розпочати підприємницьку діяльність. Хотілося б у сфері ресторанного бізнесу розвиватись, тому що за професією я кухар-кондитер. Не нова ідея, але я знаю, як долучити до цієї справи людей і як цим займатись, мені це зрозуміло», – ділиться випускник «Школи малого та середнього підприємництва» Володимир Зав’язун.

Ані скільки не шкодує, що долучилась до «Школи МСП» говорить і пані Катерина.

«По-перше, гарні викладачі, практики, по кроках розповідали як, що робити. Фінансова частина навчання сподобалась, як продавати, розповідали багато цікавих тем, про які не було чіткого поняття. Я захищалась по проекту пошиття одягу для мами та доньки, у стилі Family look. Я саме зараз навчаюсь на пошиття та розкрій, тому хочеться в подальшому розвивати свій бізнес», – зізнається випускниця «Школи малого та середнього підприємництва» Катерина Сачук.

За словами організаторів школи, на одному випуску в Житомирі вони зупинятися не збираються і вже розмірковують над тим як, де і коли проводити другий набір.

Поділитись
Подібні новини