Відкритість, прозорість та оперативність … Після майже тримісячної роботи «у тестовому режимі» Прозорий у Житомирі запрацював офіційно.
«Коли раніше пенсіонери приходили отримати субсидію чи якусь довідку — це було складно, зокрема через умови праці. Тепер – сучасний сервіс. Я щиро вдячний кожному, хто долучився до проєкту… Незабаром ми втілюватимемо й інший проєкт разом з Міністерством у справах ветеранів, аби наші військові могли отримувати тут весь спектр послуг швидко, зручно, якісно та з повагою, на яку вони заслуговують», – каже міський голова Сергій Сухомлин.
У комфортних умовах житомиряни мають змогу отримати послуги. А їх – близько 400. На першому поверсі – адміністративні, на другому – соціальні. Для зручності – електронна система управління чергою. На табло – номер талону відвідувача та номер робочого місця фахівця. Для доступності людей з інвалідністю – пандуси, 2 ліфти, туалетна кімната, тактильна плитка, інформаційні таблички зі шрифтом Брайля, пристрій для обслуговування слабочуючих. Для найменших відвідувачів – дитяча кімната. Окрім того, тут оснащено й окреме місце для самообслуговування, де кожен може скористатись електронними сервісами порталу ДІЯ та отримати послугу онлайн.
Наталія Поплавська, головна спеціалістка сектору прийому громадян, демонструє, як у Прозорому здійснюється прийом людей з порушенням слуху.
«Добрий день. Раді вас бачити, не хвилюйтеся, буде перекладач…», – жестовою мовою звертається фахівчиня до відвідувача. За допомогою сервісу УТОГ по відеозв’язку вона зв’язується з перекладачем жестової мови й таким чином комунікує з людиною з порушенням слуху. Потому – супроводжує відвідувача до спеціаліста, де відбувається спілкування з перекладачем.
Сніжана Бадіон, координаторка центру соціальної допомоги учасникам АТО, розповідає, що на прийом одного відвідувача витрачає до 15 хвилин, однак деякі процедури потребують більше часу. «Я інформую про послуги учасникам АТО/ООС… Це первинне консультування з можливості отримування комплексної соціальної допомоги, щодо отримання медичних та реабілітаційних пільг та ін.».
За час роботи в тестовому режимі 12 тисяч житомирян вже скористалися тут послугами – адміністративними та соціальними; з питань пенсійного забезпечення; з питань оформлення паспортних документів громадян України та для виїзду за кордон; з реєстрації/зняття з місця проживання.
Загальна вартість «Прозорого офісу» складає 79,4 млн грн, з яких 36,1 млн грн – бюджет громади. 18 млн грн – кошти Міністерства соціальної політики України та 24,8 млн грн – Державного фонду регіонального розвитку.