Угода мерів – найбільший у світі кліматичний та енергетичний рух – відзначила свою успішну роботу в Україні на конференції високого рівня, що відбулася у Львові 10 травня 2023 року. Конференція зібрала мерів та представників близько 200 українських муніципалітетів, щоб обговорити їхні досягнення та спільні проблеми в рамках Угоди мерів.
Захід був присвячений важливій темі післявоєнного відновлення та відбудови в Україні, з акцентом на практичні стратегії успіху та розвитку майбутньої ініціативи, зокрема в контексті «Зеленої угоди» та інших європейських ініціатив. У конференції взяли участь представники місцевих та національних органів влади, асоціацій місцевих органів влади, зацікавлені сторони з України та інших країн. Представники інституцій ЄС та держав-членів також взяли участь у конференції, підкресливши важливість міжнародної підтримки зусиль України у відновленні.
«Фундаментом для сталого відновлення українських міст є професійна команда та стійка система управління. При відновленні зруйнованих об’єктів ми повинні будувати не просто нові стіни, ми повинні наповнювати ці об’єкти новими сенсами, мережевими звʼязками, створювати умови для зростання місцевої економіки та дотримуватися європейських стандартів для здійснення зеленого переходу», – зазначив Житомирський міський голова Сергій Сухомлин під час виступу на панельній дискусії «Що потрібно громадам для сталого відновлення?».
На конференції також виступили представники міжнародних фінансових інституцій та неурядових організацій, а також депутати Верховної Ради України. Зазначалося, що міста, які приєдналися до Угоди мерів, розробили та впровадили свої Плани дій сталого розвитку щодо клімату та енергії (SEACAP), які поєднують у собі комплекс стратегічних проектів для покращення усіх сфер та галузей міста, враховуючи можливі джерела та механізми їх фінансування, а також вплив на скорочення викидів CO2. Станом на сьогодні 103 міста вже розробили ці плани дій. 198 мерів пообіцяли досягти кліматичної нейтральності до 2050 року, що стане значним кроком до збереження клімату та боротьби з енергетичною бідністю.
Конференція продемонструвала, що мери та громадяни України є активними учасниками світової спільноти у боротьбі за нашу спільну мету – зберегти нашу планету для майбутніх поколінь. Продовжуючи рухатися вперед разом, ми можемо створити стале та зелене майбутнє для України та світу.