Житомир на підсумковому форумі «LED PUSH: ПІДТРИМКА МІСЦЕВИХ ЕКОНОМІК» 26.04.2024

16 квітня у Львові відбувся підсумковий форум «LED Push: Підтримка місцевих економік». Цим заходом Програма міжнародної співпраці EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП, яку спільно фінансують ЄС та Bundesministerium für wirtschaftliche Zusammenarbeit und Entwicklung (BMZ), а реалізовує GIZ Ukraine, відзначила завершення цільової кількарічної співпраці з дев’ятьма пілотними містами в Україні.

З вітальними словами до понад 60 учасників події звернулися керівник та заступниця Програми #EU4Business Хаген Еттнер та Тетяна Аніщук.

У рамках заходу відбулися кілька панельних дискусій, під час яких демонструвалися досягнення пілотних міст у співпраці з програмою EU4Business. Крім того, учасники активно обговорювали успішні кейси застосування основних інструментів підтримки місцевого економічного розвитку. Представники місцевих громад, які брали участь у навчальних поїздках до Німеччини, Данії та Естонії, поділилися своїм досвідом співпраці з міжнародними партнерами на рівні муніципалітетів.

Отже, які проєкти вдалося реалізувати у Житомирі.

На початку повномасштабного вторгнення рф на територію України міжнародними партнерами  здійснено закупівлю офісного обладнання на загальну суму 585 тис. грн. Частину обладнання передано працівникам виконавчих органів для забезпечення реалізації проектів у рамках програми EU4Business, іншу частину передано КУ «Агенція розвитку міста» міської ради для облаштування коворкінгового простору з метою  облаштування робочих місць для релокованого бізнесу, внутрішньо переміщених осіб, підприємців громади.

У 2022 році експертами програми надано консультаційну підтримку з питань розвитку кластерного середовища, проведено дослідження та визначено, що найбільші перспективи в цьому напрямку мають легка та харчова галузі промисловості.

Як результат, за підтримки  Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) у 2024 році розпочинає здійснювати свою діяльність Житомирський харчовий кластер PoliFood.

Також у 2022 році отримано дослідження з питання перспективи створення логістичного хабу на території громади.

Вже у 2023 році, за підтримки міжнародних партнерів, вперше організовано та проведено Конкурс бізнес-ідей https://zt-rada.gov.ua/?pages=17566 . На розвиток бізнес-ідей переможці отримали грошові винагороди по 25 тис грн. Троє фіналістів взяли участь у XII Міжнародному Фестивалі інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge 2023».

Також у 2023 році організовано та проведено 2 бізнес-школи. Участь взяло 80 підприємців-початківців https://www.facebook.com/photo/?fbid=535874438585823&set=a.450869437086324 .

Розроблено бренд місцевого виробника «ДоБре» (Домашні Бренди), виготовлено 20 відеороликів для та про місцевих виробників https://zt-rada.gov.ua/?pages=17847 .

Для розширення коворкінгового простору міжнародними партнерами здійснено закупівлю технічного обладнання, меблів та устаткування.

Налагоджено міжнародне партнерство з такими європейськими муніципалітетами як: Дортмунд, Копенгаген, Ольборг та ін.

В межах програми EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП у 2024 році планується реалізація таких проєктів:

– налагодження міжнародного міжмуніципального співробітництва у сфері економіки;

– масштабування проекту «ДоБре»: виготовлення 5 відеороликів про місцевих виробників, маркування продукції на полицях супермаркетів, проведення навчання з питань інтернет маркетингу;

– організація та проведення Конкурсу бізнес-ідей (грошова винагорода складатиме 50 тис. грн);

– організація та проведення Бізнес-шкіл (на перший курс розпочато набір https://zt-rada.gov.ua/?pages=18364).

За новинами та оголошеннями слідкуйте на сайті Житомирської міської ради та на сторінці департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради у FaceBook https://www.facebook.com/der.zt.city/.

Поділитись
Подібні новини